جلسه کارگروه قانون بهبود مستمر محيط كسب و كار

شناسه : 92282928

جلسه کارگروه قانون بهبود مستمر محيط كسب و كار

با حضور محمد رضا دشتی رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد و معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری یزد و اعضای کارگروه ، جلسه کارگروه قانون بهبود مستمر محيط كسب وکار در محل فرمانداری یزد برگزار شد .

 این جلسه که با حضور مهدی حاج حیدری معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری و اعضای کارگروه , در سالن ولایت فرمانداری یزد برگزار شد در خصوص موضوع ماده 8آیین نامه اجرایی ماده(16) قانون بهبود مستمر محيط كسب و كاربحث و تبادل نظر شد و در پایان  تصمیماتی اتخاذ گردید .

به گزارش روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد به نقل از فرمانداری یزد گفتنی است در آیین نامه اجرایی ماده 16قانون بهبود مستمر محیط کسب و کارآمده است ،شهرداریها موظفند به منظور بالابردن امکان دسترسی تولیدکنندگان کوچک و متوسط ایرانی به بازار مصرف و ایجاد امنیت برای فروشندگان کم سرمایه با استفاده از زمینهای متعلق به خود و یا وزارت راه و شهرسازی، مکانهای مناسبی برای عرضه کالاهای تولید داخل آماده نمایند و بر مبناء قیمت تمام شده به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه به متقاضیان عرضه کالاهای ایرانی اجاره دهند.

آیین نامه اجرائی این ماده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری وزارتخانه های راه و شهرسازی و کشور و نمایندگان شورای عالی استانها و شورای اصناف کشور تهیه می شود و پس از تصویب هیأت وزیران به شهرداریهای سراسر کشور ابلاغ می‌گردد.

همچنین در در خصوص موضوع ماده 8 این آیین نامه آمده است :

به منظور راهبري و نظارت بر حسن اجراي این آیین نامه، کارگروهی متشکل از رؤسا یا معاونین دستگاه هاي زیر در سطح شهرها تشکیل می گردد

فرمانداري بعنوان رییس  ،صنعت، معدن و تجارت بعنوان دبیر،شهرداري و شوراي اسلامی شهر،جهاد کشاورزي، اتاق اصناف ،تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، راه و شهرسازي ،دانشگاه علوم پزشکی ،استاندارد،سازمان نظام صنفی کشاورزي

آدرس کوتاه :