مزاحمت های شهری زیر ذره بین کمیسیون بند 20

شناسه : 92557940

مزاحمت های شهری زیر ذره بین کمیسیون بند 20

محمد رضا دشتی گفت : با انتقال کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهردای ها به سازمان در بحث آگاه سازی بیشتر و آموزش بیشتر شهروندی گام هایی را برداشته ایم که افزایش حجم پرونده های ورودی به این کمیسیون نشان از این مهم دارد .


نگاه درست و رعایت استاندارد در ساخت و سازهای از بروز بسیار از مزاحمت ها جلوگیری خواهد نمود .

 

در نشستی هم اندیشی محمد رضا دشتی رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری یزد با دکتر سالاری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد برخی مزاحمت های منازل مسکونی در سیستم های سرمایشی بررسی گردید .

 

دراین نشست محمدرضا دشتی با توجه به وظایف کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ، رفع مزاحمت از بافت مسکونی را یکی از اولویت های مهم شهرداری یزد برشمرد و افزود : در شهر یزد عدم همخوانی لازم در توزیع مشاغل در سطح شهر و عدم وجود راسته بازارها موجب گردیده است برخی مشاغل که از لحاظ صدا ، دود  ویا از منظر بهداشتی دارای مزاحمت هستند در کنار بافت های مسکونی قرار گیرند که موجب رنجش خاطر و آسایش شهروندان شده است .

دشتی با بیان اینکه در شرایط امروزی و توجه به این مهم که عموم مردم به قانون آشنایی کاملتری از گذشته دارند گفت : با انتقال کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهردای ها به سازمان در بحث آگاه سازی بیشتر و آموزش بیشتر شهروندی گام هایی را برداشته ایم که افزایش حجم پرونده های ورودی به این کمیسیون نشان از این مهم دارد .

وی افزود در زمان فعلی و با رویکرد حمایت از وسایل سرمایشی و گرمایشی کم مصرف و پربازده بخصوص با توجه به محیط منطقه ای یزد ، عموم مردم یزد به چیلرهای خانگی روی آوردند که این امر مهم موجب گردیده است بدلیل عدم رعایت برخی نکات فنی از لحاظ آلودگی صوتی مشکلاتی را برای همسایگان همجوار فراهم نماید که کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها نیز موظف به رفع مزاحمت میباشد ولی در نگاه کلی باید برای رفع این آلودگی اقداماتی را صورت داد .

 

در این جلسه دکتر سالاری رئیس سازمان نظام مهندسی یزد با بیان اینکه سیستم های سرمایشی جدید و بروز که مصرف کم را در شرایط منطقه ای یزد از جمله از منظر آب یا برق دارند را یک اقدام اساسی خواند و افزود : البته رعایت همجواری و همچنین استانداردهای لازم برای نصب این نوع وسایل  قطعا در رفع آلایندگی و آلودگی های صوتی نقش بسزایی دارد که باید با توجه به موار پیش آمده بررسی لازم در خصوص نحوه نصب و نظارت صورت پذیرد

 

آدرس کوتاه :