نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

جلسات متعدد و هدفگذاری برای ایجاد بازار کالای دست دوم

جلسات متعدد و هدفگذاری برای ایجاد بازار کالای دست دوم


جلسات متعدد و هدفگذاری برای ایجاد بازار کالای دست دوم

محمد رضا دشتی : این بازار در راستای صرفه جویی و دسترسی بهتر مردم به کالا ایجاد میگردد .

 

به گزارش روابط عمومی سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد در این جلسه که با حضور سرگرد کریمی نماینده اداره اماکن نیروی انتظامی و محمد رضا دشتی رئیس سازمان و جمعی از صاحب نظران و اندیشمندان در این حوزه کاری برگزار گردید .

 

در این جلسه محمد رضا دشتی با بیان اینکه برخلاف تصور عوام بازارهایی همچون بازار کالای دست دوم دارای اهمیت نمی باشد گفت :

در کشورهای توسعه یافته جهان همچون کانادا و استرالیا این نوع بازارها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و مراجعات زیادی به این نوع بازارها وجود دارد .

دشتی افزود : اهمیت مبادله کالای دست دوم علاوه بر زمینه اقتصادی درابعاد اجتماعی و زیست محیطی هم قابل توجه است چرا که مصرف کالای دست دومی که عمرآن بپایان نرسیده است و تنها برای صاحب قبلی بدون استفاده مانده است باعث ترویج فرهنگ صرفه جویی خواهد شد .

 

وی با اشاره به تغییر سلیقه مردم و بالتبع آن افزایش سریع توقعات مردم در کشورهای در حال توسعه ، به وجود این بازارها  که کمک در کاهش خروج ارز می نماید اشاره کرد و افزود  : از لحاظ اقتصادی وجود این نوع بازارها ضمن جلوگیری از هزینه زیاد برای خریدار نقش مهمی در کاهش تقاضا و خروج ارز از کشور را دارد بنحوی که اکثر کالای دست دوم با برند خارجی مطرح است .

 

دشتی افزود : اقدامات اساسی خوبی در نگارش آئین نامه بازر صورت پذیرفته است و امیدواریم بزودی شاهد راه اندازی این مجموعه بازار باشیم .

 

در این جلسه جناب سرگرد کریمی با بیان  اهمیت این بازار درسطح شهر یزد افزود : دغدغه و نگرانی قابل رفع در این بازار کالای مسروقه میباشد گه آنهم با اقدامات صورت گرفته توسط آقای دشتی و همکاران امکان رفع آن وجود دارد .

درادامه چند نفر از صاحب نظران در این حوزه به بیان مشکلات و رفع آن و یوه اجرایی بازار پرداختند .

 

 

 

.