بزودی تحولی بزرگ در شهرک مشاغل رقم خواهد خورد

شناسه : 91210747

بزودی تحولی بزرگ در شهرک مشاغل رقم خواهد خورد

جمالی نژاد گفت :صبح های چهارشنبه فرصت خوبی است برای بازدید عمرانی و لمس کردن مشکلات و مسائل شهری از نزدیک و این صبح چهارشنبه در شهرک مشاغل فنی آنهم با رویکرد تازه سازی و بهسازی این منطقه اقدامات خود را شروع کردیم.

دکتر جمالی نژاد شهردار یزد در جریان بازدید صبح های چهارشنبه از شهرک مشاغل فنی با اشاره به عدم توجه به شهرک مشاغل از ابتدای شروع بکار آن در سال 73 تاکنون گفت : به عنوان موتور پیشران در زمینه مشاغل انشالله بزودی استارت کار را خواهیم زد و ساماندهی مشاغل داخل شهر را رقم خواهیم زد .

 

جمالی نژاد افزود : در صدد هستیم با شناسایی نقاط دیگر نیز اقدام به ساماندهی مشاغل بخصوص مشاغل مزاحم از طریق بند 20 را داشته باشیم و هدف از بازدید امروز را تبیین راهکارها و نظرات به همراهی کمیسیون عمران بوده است .

وی گفت : صبح های چهارشنبه فرصت خوبی است برای بازدید عمرانی و لمس کردن مشکلات و مسائل شهری از نزدیک و این صبح چهارشنبه در شهرک مشاغل فنی آنهم با رویکرد تازه سازی و بهسازی این منطقه اقدامات خود را شروع کردیم.

جمالی نژاد با اشاره به سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی این سازمان را از قدرتمندترین سازمانهای شهرداری توصیف کرد و افزود : یقینا باید این سازمان با رویکرد جدید فرآیند تحول بزرگ در ساماندهی مشاغل شهری را اقدام نمایند و این امر قطعا تحقق خواهد یافت.

 

در ادامه محمد رضا دشتی رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری یزد با اشاره به اساسنامه سازمان و ایجاد این شهرک در سال 1373 افزود : متاسفانه عدم توجه لازم به این منطقه رویکرد شاداب و فعال صنعتی را بخود ندارد اما با تدابیر لازم قطعا در آینده ای نه چندان دور شاهد تحولات عظیمی خواهیم بود .

 

دشتی در ادامه با اشاره به موارد واگذاری در شهرک به مسائل مشاغل مزاحم شهری در سطح بافت مسکونی پرداخت و افزود : بسیاری از صنف ها کمبود مکان مسقف برای هر واحد صنفی از جمله دلایل عدم استقبال در سالهای اخیر بوده است که در رویکرد جدید با کمک اصناف هئیت امنا بتوانیم منشا تحولات عظیمی باشد .

دشتی افزود : از سوی سازمان نماینده ای در شهرک مستقر گردیده است تا بتوان ارتباط نزدیک و صدالبته مستقیم با اصناف مستقر در شهرک داشت و بتوان ضمن جلب اعتماد عمومی ، مشارکت پررنگ تری را در شهرک رقم زد .

دشتی گفت : بند 20 ماده 55 یکی از قدرتمندترین ابزارهای سازمان در زمینه ساماندهی مشاغل است بگونه ای که با اعمال بند 20 میتوان بافت مسکونی شهر را از وجود مشاغل مزاحم پاک کرد.

دشتی افزود : ارتباط خوب سازمان با اصناف منجر به شناسایی صحیح مشاغل سطح شهر خواهد شد و سازمان با جدیت و پیگیری جلسات بسیار خوبی را با اصناف برگزار نموده است .

 

در این بازدید سفید رئیس شورای اسلامی شهر – عباسی رئیس کمیسیون عمران – عامری و جورابی و شایق اعضای محترم شورای شهر به همراه صالحیان معاون خدمات شهری و محمود دهقان معاون امور زیربنایی حضور داشتند .

 

 

 

 

.

آدرس کوتاه :