آیین بهره‌برداری از ۲۹ پروژه بزرگ شهرداری یزد به‌صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مسئولان استانی برگزار شد

شناسه : 93254248

آیین بهره‌برداری از ۲۹ پروژه بزرگ شهرداری یزد به‌صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مسئولان استانی برگزار شد

آیین آغاز عملیات اجرایی و احداث سه پروژه سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد همزمان با 26 پروژه دیگر از شهرداری به‌صورت ویدئو کنفراس با حضور استاندار، شهردار، معاون عمرانی استاندار، فرماندار یزد، اعضای شورای شهر، رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد

محمدرضا دشتی رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد در این مراسم اظهار داشت: توسعه پایدار و رشد همه جانبه مناطق شهری یکی از مهم‌ترین رویکردهای مهم در تقویت رفاه اجتماعی و جهت‌دهی موثر به سبک زندگی شهروندان است.

وی تصریح کرد: امروزه شهرها نه فقط به لحاظ وسعت و میزان جمعیت، بلکه به لحاظ تنوع فعالیت‌ها و ارزش‌های اقتصادی، سرمایه‌آفرینی و جایگاه فرهنگی و اجتماعی دارای اهمیت فراوانی هستند.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد عنوان کرد: احداث سه پروژه از مجموعه خدمات مردم محور شهرداری یزد در مسیر ارتقای خدمات کمی و کیفی شهری با محوریت سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی نیازسنجی و برنامه‌ریزی شده است.

وی احداث مسجد شهرک مشاغل فنی یزد را یکی از این پروژه‌ها دانست و گفت: مسجد شهرک مشاغل فنی یزد با نگاه تقویت زیرساخت‌های مذهبی و فرهنگی، همبستگی و انسجام بخشی به ارتباطات صاحبان اصناف و مشاغل فعال در این شهرک، در زمینی به مساحت 600 مترمربع و زیربنای 1300 مترمربع در دو طبقه آماده شده و عملیات اجرایی با سرمایه‌گذاری شهرداری یزد به مبلغ یک و نیم میلیارد تومان آماده شروع است.

دشتی احداث بازارچه میوه و تره بار، مواد پروتئینی و مشاغل خانگی امام شهر را یکی دیگر از این موارد دانست و گفت: با هدف ایجاد ظرفیت‌های جدید عرضه محصولات مصرف خانوار به شهروندان با شرایط مناسب، اثرگذاری بر مدیریت و کاهش قیمت‌ها، حمایت از مشاغل نو، کوچک و خانگی به‌ویژه پشتوانه‌سازی برای فعالیت اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی، احداث بازارچه عرضه مستقیم میوه و تره بار، مواد پروتئینی و محصولات مرتبط با گرایش‌های مختلف مشاغل خانگی در زمینی به مساحت 2 هزار و 359 مترمربع در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد افزود: در این زمینه بازارچه‌ای در زیربنای 1700 مترمربع با پارکینگ اختصاصی در مساحت 658 متر مربع برنامه‌ریزی و طراحی شده است.

دشتی ادامه داد: این بازارچه در مرحله پی‌ریزی است و پیش‌بینی می‌شود تکمیل این پروژه با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 200 میلیون تومان با سرمایه‌گذاری شهرداری یزد در مدت شش ماه محقق و به بهره‌برداری برسد.

وی از اجرای پروژه شهرک تخصصی سنگ یزد خبر داد و گفت: ساماندهی واحدهای صنفی، تولیدی و صنایع مزاحم که به‌صورت پراکنده در گوشه و کنار شهر فعالیت دارند در قالب شهرک‌های تخصصی و صنفی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که علاوه بر کاهش آلودگی‌های مختلف زمینه ارائه خدمات منسجم به شهروندان و ایجاد بازار رقابتی با تاثیر قابل توجه بر مدیریت کیفیت و قیمت را نیز فراهم می‌سازد.

دشتی گفت: ایجاد شهرک تخصصی سنگ یزد در زمینی به مساحت 28 هتکار با محدوده خالص کارگاهی 15 هکتار و  250 واحد 550 متری در ماموریت و برنامه‌های مدیریت شهری یزد قرار گرفته و الان حرکت در این مسیر با رویکرد ساماندهی مشاغل، تقویت آرامش و ارتقای زیبایی شهری، جهت‌دهی مناسب، اصلاح و مدیریت مزاحمت‌های شغلی، رشد کسب و کارها در فضای تخصصی و حرفه‌ای، تسهیل عرضه محصول و ارائه خدمات، ایجاد بازارهای مسنجم و تقویت بسترهای سرمایه‌گذاری آغاز شده است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری یزد خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه وسیع و کاربردی که با هم‌اندیشی و هماهنگی اتحادیه سنگ به مرحله اجرا رسیده، فعالیت مراکز فروش سنگ و سایر کسب و کارهای مربوط به این حوزه  از مناطق مختلف شهری به این شهرک تخصصی منتقل می‌شوند.

وی بیان کرد: از دیگر مزایای اجرای این پروژه می‌توان به کاهش حجم قابل توجه تردد کامیون‌ها و ماشین‌های حمل بار در سطح شهر اشاره کرد و علاوه بر کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی در محدوده زندگی شهروندان، می‌توان با همراهی صاحبان مشاغل و دستگاه‌های اجرایی موثر به سمت ساماندهی مشاغل مزاحم شهری در زمینه‌های مختلف ورود پیدا کرد و اولویت‌بندی‌های پیش‌رو را به فرصت‌هایی پایدار برای خلق ثروت‌های جدید شغلی و زیربناهای نوین شهری تبدیل کرد.

دشتی تصریح کرد: از تاریخ تحویل زمین در این شهرک، سنگ‌فروشی‌ها و مشاغل وابسته به مدت یک سال فرصت دارند تا نسبت به ایجاد شرایط برای خارج شدن از محیط شهری و اسقرار در شهرک تخصصی سنگ اقدام کنند.

آدرس کوتاه :